Toshiba KBG30ZMS128G - 128GB PCIe NVMe M.2 2230 Gen3x4 Solid State SSD Drive
Item#: KBG30ZMS128G Condition: Refurbished ✔️: Grade A, Fully Tested! ✔️: Includes Warranty!
In Stock
Usually Ships In 2-3 Business Days
Money Back Guarantee
Not satisfied? Send it back!
Request a quote below to see price
REQUEST A QUOTE
Item#: KBG30ZMS128G
* Indicates a required field
  • Product Description
  • Compatible Models
  • Warranty & Returns
Product Description
128GB PCIe NVMe M.2 2230 Gen3x4 Solid State SSD Drive
Compact M.2 2230 PCIe NVMe solid state drive designed for systems that use the shorter 30mm 2230 form factor. This SSD is ideal for many laptops, tablets, handheld gaming systems, and compact platforms that support M-key PCIe NVMe 2230 storage.
Technical Specifications
  • Product Type: Solid State Drive
  • Capacity: 128GB
  • Form Factor: M.2 2230
  • Interface: PCIe NVMe
  • PCIe Generation: Gen3 x4
  • Dimensions: 30.0mm x 22.0mm x 2.38mm